Storka

Prvními členkami byly ostřílené djky i tehdy relativní nováčkyně: matadorka českého dnb a moderátorka Radia1 – Babe LN; spoluzakladatelka jednoho z prvních jungle sound systémů BassBeast – Mary-J; multižánrová djka, původně členka dnes již zaniklého sound systému Dread Beat Squad, promotérka a zakladatelka BasSistaz – Kan-Jacca; velmi talentovaná mladá djka s vytříbeným vkusem – Snookey; kladenská členka divadelního souboru Antitheater – Little K8 a v neposlední řadě polosystemačka co se s tím vůbec nemazlí – Shifty. V prosinci roku 2012 se přidala další dnes již téměř legendární djka, která si dlouhou dobu získávala srdce drumandbassových nadšenců a byla také součástí té první vlny zlámanin v čechách – Ja-Ne.

V říjnu roku 2013 se opět rozšířily jejich řady a to hned o tři výtečné djky. První z nich je Annita – původně houseová djka ze Slaného, co patří i do tamní notoricky známé crew Touch The Jungle. Promotérka a členka Liqid DnB crew, která se vyznačuje velmi specifickým výběrem tracků ve svých setech – Theya a nakonec i její souputnice z Liquid DnB crew – Domina, která hrává buď liquid nebo naopak neurofunk. Tyhle dámy se ovšem zdaleka nezdržují jen v drumandbassu. I když je to jejich hlavní pole působnosti, často od nich uslyšíte také breakbeat, electro, house, acid i tekkno.

V roce 2014 přišla další zásadní změna a crew se skoro zdvojnásobila. Díky tomu už sesterstvu není cizí ani techno, hip-hop nebo dubstep, ale pořád všechny členky spojuje (alespoň občasné) hraní drumandbassu. Nika77 je známá spíše nadšencům do techna a to nejen jako výborná djka, ale i redaktorka serveru techno.cz, která má dokonce i pár zářezů v produkci. Supet je zas jedinou členkou sesterstva, co dovede krotit gramofony na uplně jiném levelu – její doménou je totiž hip-hop, kde je turntablism běžnou praktikou. Většina zbylých nových členek už bude fanouškům drumandbassu mnohem povědomější: moravská techstepová královna a členka OMC crew, která už kroutí svůj třináctý djský rok – Elwira; sestra se snad nejtvrdším výběrem dnb, která se jako členka sound systému Frenbass neštítí ani tekna – Nikisha; jemná slovenská dáma s nekompromisní selekcí v „therapy“ stylu, členka Hoofbeats crew – Lady Su; vyznavačka melodických liquidů a deepů, členka moravské Redrum crew – VJE; tři roky hrající brněnská djka, která po vzoru svých moravských kolegyň umí pořádné přitvrdit – Mania a talentovaná pražská deepařka Mellifera.

V roce 2016 se sestrami staly tři další skvělé ženy. Beaty, která je dobře známá českému a slovenskému publiku díky aktivitám Trident.sk, asi dlouze představovat netřeba. Naopak plzeňská djka La Kate je na dnb scéně od konce roku 2015 relativní nováčkyní, ačkoli hrála už přes šest let house, kde si vybudovala slušnou fanouškovskou základnu. Zcela netradičním přírůstkem do crew je pak velmi talentovaná vokalistka Witty, která sice žádné kotouče nekrotí, avšak s mikrofonem dovede hotové divy. Má za sebou už pár vydaných tracků a věnuje se kromě dnb také garage houseu.

Zatím poslední rozšíření se datuje do roku 2022, kdy se řady rozšíříly o neuvěřitelných osm dalších členek! V posledních letech se na české scěné objevilo velké množství talentovaných djek a tenhle fakt nešlo nezohlednit. Do sesterstva se tak přidává pražská Beast Jane, pořadatelka klubovky Bass Overdose, členka týmu DnB Portal a rezidentní Darkshire djka. Často se objevuje na lineupech v b2b setech společně s další novou sestrou NelliQ, která je severem ostřílená deepařka kultivující partu libereckých partyanimals jménem Monkey Boom. Další posilou je energická Lintu z party Ultima Crew, jejichž legendární mejdany na vysočině lákaly i mnohé přespolní návštěvníky. Fandy liquidu určitě potěší, že se k nám přidala i MagicKá, které tyhle polohy dnb nejsou vůbec cizí a povětšinou po boku Blofelda šíří lásku k melodickým basám! U liquidu ještě zůstanem, ale přesuneme se na moravu, odkud pochází zbytek nováčkyň. Calli je českým liquiďákům známá již delší dobu, protože v rámci brněnské crew Liquidators je významnou silou jak djskou tak organizační. Za to frýdecká Elora, která vyrůstala pod křídly místního legendárního klubu Stoun vám natřese zadky neurofunkem a deepem stejně jako ostravská Crystal, kterou život už zavál do hlavního města. Tyhle dvě mladé holky mají ještě hodně před sebou a talentu na rozdávání! Nábor ještě neminul ostravskou Alizz, která stojí společně s dalšími ženami za projektem Ladyzz Bass, pod kterým uspořádaly nejednu úspěšnou akci v Marleyi.

Poslední dobou se ale objevuje čím dál tím více opravdu nadaných holek a tak počítáme, že tenhle stav ještě není konečný a sesterstvo tak může nabýt skutečně obdivuhodného počtu! Není to tak dávno, co český posluchač dnb neuměl vyjmenovat ani 3 djky, ale to je snad už opravdu jen minulostí a my se s velikým potěšením díváme na to, jak se poměr holek v tomhle rybníčku pomalu ale jistě zvyšuje. A kdyby Vám někdo říkal, že nezná žádné české dnb djky, odkažte ho na nás, však je nás tu už 28 a to víme ještě o mnoha dalších! ;)