Deep, DJky, Drum'n'bass, Garage, House, Liquid

THEYA

HRAJE OD:

2008

STYLY:

DnB (liquid, deep, minimal), house, techno

BIO:

Theya je pražská DJane, původem z Pardubic, která objevila kouzlo gramofonů začátkem roku 2008. Již o rok později si pořizuje vlastní aparaturu a začíná s vytrvalým tréninkem. Její vášní byla vždy jazzová hudba smíšená s elektronickými prvky, kterou později objevila v nu jazzu kombinujícím elementy jazzu s moderní formou elektrické taneční muziky. Jazzovou harmonii a melodii si brzy přála spojit s něčím dalším – a to s výraznější basovou linkou, což brzy objevila v drum and bassu, který jí zcela učaroval . Ze všech drumandbassových subžánrů jí nejlépe sedly tyto – liquid funk a deep, a proto se její sbírka vinylů začala rychle rozrůstat tímto směrem. Její sety jsou harmonické a melodické a zároveň kladou důraz i na hutnou bassovou linku. Z likvidního světa jsou její velkou inspirací duo Komatic a Technicolour, jejichž show na bassdrivu si nikdy nenechá ujít a ze světa deepu je to pak zejména Alix Perez a Icicle (a vůbec elé Shogun audio . Tracky od těchto producentů najdete nyní téměř v každém jejím setu.

V roce 2010 jsme ji mohli slyšet poprvé živě v pražském klubu Le mirage, kde pravidelně hraje dodnes. Zanedlouho poté ji začalo lákat nejen na akcích hrát, ale také akce pořádat, a proto neváhala a využila nabídky přidat se k pražské skupině djs s názvem Heartbeat, pod kterou pořádala necelý rok klubové akce. Zanedlouho skupina prošla transformací a Theya se rozhodla připojit ke skupině Bassbros, na jejichž akcích předtím často hostovala. Zanedlouho začala pod jejich hlavičkou pořádat vlastí akce v klubech– YES, Styx, O2 bar a Azyl. Dále ji pak můžeme slyšet hostovat v klubech Chapeau rouge, Matrix, Bunkr parukářka, Le mirage, Červ, Wakata..a další. Svoje pole působnosti začíná pomalu rozšiřovat i o mimopražské akce, premiérou bude kutnohorská party Ladies rules 6, kde si zahrála mimo jiné po boku Snookey a Kan-Jaccy. V listopadu 2011 si zahrála v klubu Matrix po boku legendy drumandbassu – Q Projecta z dua Total Science. Párty, na jejíž organizaci se také podílela byla veleúspěšná a motivovala jí k chystání dalších větších projektů. Jedním z nich je její zbrusu nová klubová noc v klubu YES, zaměřená na liquidní subžánr dnb – liquidfunk. Premiéra této noci bude 15.12.2011. Dalším zajímavým počinem v prosinci 2011 bude její hraní v luxusních prostorách lodi Golfyacht na vltavě. Jejím větším lednovým projektem bude další vydání Liquid Flights v klubu yes, nyní s djem a producentem Jay Romem z Vídně. V březnu 2012 má možnost si zahrát na moravském Dnb Jamu po boku No Money a Pixieho a jen o týden déle si zahostuje v pražském Tousteru se slavným duem z Polska – One Way. Jejím dalším úspěchem je dubnové pozvání na Bush v Roxy, kde si zahraje vedle Calyxe & Teebeeho.

Za zmínku také stojí její vstup jako administrátorky a rezidentní djky na liquid drum and bass fanpage na facebooku, která má více než 20 000 aktivních fanoušků a podporu producentů a djs tohoto subžánru z celého světa. V létě 2012 ji můžete slyšet hrát na Shadowboxu v Roxy vedle rezidentních djs a ke všemu si přibírá další rezidentní noc a to v klubu Popcore v pražském Karlíně. V létě přichází i další zajímavé bookingy v podobě pozvání do Meetfactory, kde si zahrála po boku djs z dubsteblogu, nebo její účast na LIR warmupu v Matrixu po boku předních českých djs. V září se jí naskytne zase příležitost zahrát si vedle BCeeho a Davea Owena v pražském Cover Place. Nově se spolupodílí také na organizaci warmupů k podzimnímu Imagination festivalu.

Rok 2013 přinásí opět spoustu novinek, mimo jiné i spolupodílení se na nové klubové noci Double Trouble v pražském Crossu, kde organizuje spolu s dalšími členy liquiDnBCrew spodní liquid stage, dále společně představí liquidní Stage na letním Let It Rollu, kde si zároveň zahraji po boku více než desítky zahraničních hvězd. Na podzim se můžete těšit na další vydání Liquid Flights v režii Theyi a její kru. V záři pak společně s liquidní kolegyní Dominou rozšíříly řady ženské crew BasSistaz.

ODKAZY:

Liquid DnB crew
SoundCloud
Facebook fanpage