Deep, DJky, Drum'n'bass, Neuro, Tekno

LINTU

HRAJE OD:

2010

STYLY:

DnB (neuro, deep, mainstream), tekno

BIO:

Co si lze představit pod jménem Dj LINTU? Slovo „lintu“ je přeloženo z finského jazyka a znamená v překladu „pták“. Odpovídá to i stylu hraní – volný a hravý a nikdy nevíte, co přesně očekávat.

Počátky jejího hraní sahají do roku 2010, kdy začala pronikat do undergroundové scény, ale už ne jako posluchač, ale nadšený začínající DJ, který kupuje první tekno desky a začíná následně zkoušet první mixy v garáži na gramofonech.

Pár let působila pouze v prostředí sound systémových akcích. Až od založení ULTIMA CREW se stává nedílnou součástí a posléze rozšiřuje svůj hudební styl o DRUM AND BASS, který ji později naprosto pohltí. Roku 2013 poprvé vystupuje na akci na Vysočině se svým prvním DnB setem. Vývoj jde dál a s pořízením CDJs přesedlá z vynilů na digitální formu hraní.
Její výběr tracků se opírá o subžánry mainstreamu, neurofunku, ale od roku 2020 upřednostňuje temné vody roll deepu, kde se nebojí zařadit i tekno tracky. Má v oblibě zejména úderné bassové linky.

V letech 2016, 2018 a 2019 byla nominována v soutěži Czech/Slovak DnB Awards v kategorii Djka roku.
Roku 2018 založila projekt „BILLY HEADZ“, pod hlavičkou ULTIMA CREW. Jednalo se o kombinaci zpěvu a DnB. Jako MC zde vystupoval známý zpěvák AFARASTAFA. Celé následující dva roky společně vystupovali po celé ČR.

Zahrála si po boku českých i světoznámých producentů/Djs, příkladem: Neonlight, ABIS, Agressor Bunx, Alex Tobax, GYDRA, Hybris, Pythius a spolupracovala s většinou českých crew a DJs. Vystupovala na festivalech napříč ČR, např.: LET IT ROLL, LOPSIDED, SUN DANCE PARK, GAME OF SKATE, TERČ, BMXTREME FEST atd. Z klubových akcí se zúčastnila např.: DOUBLE TROUBLE, IMPERIALISTIC NIGHT, RADICAL DRUM, BREAK OUT, KERAMZIT NIGHT, GOOD RAVER, BASSPROOF, NUCLEAR FACTORY, BASS OVERDOSE atd.

ULTIMA CREW pořádá akce po celé ČR, kde Lintu vystupuje po boku svých kolegů Djs, promotérů a také zakladatelů crew: Dj Libass (DnB), Dj Merflinger (techno). Nejvýznamnější akcí ULTIMY byla halová akce SYNTAX, která se dvakrát odehrála v Jihlavě, jako nejúspěšnější halová párty Vysočiny. Crew vytvořila několik sérií tematických DnB akcí, které kompletně technicky zajišťovala a promovala, příkladem: FACE OF DRUMS, INFECTED BEATS, MASSIVE DRUM (Třebíč).

Dj Lintu se drží jednoduchého: „Na nic si nehrajem, ale pro vás hrajem.“ (Indy & Wich).

ODKAZY:

Facebook fanpage