Deep, DJky, Drum'n'bass, Neuro, Techstep

ELWIRA

HRAJE OD:

2001

STYLY:

DnB (neuro, hardstep, techstep, deep)

BIO:

Narodila se do muzikantské rodiny, kytara a zpěv vyplňovaly téměř každé volné chvíle, mládí trávila po zkušebnách se svým tátou, hudba byla vším a v okamžiku, kdy se v českých hitparádách začala objevovat elektronická uskupení v čele s 2Unlimited, bylo jasné, kterým směrem se bude ubírat její další hudební formování. S drum’n’bassem a junglem se poprvé setkala někdy v roce 1999, když se jí dostala do rukou kazeta s nahrávkou Skyneta a Stakky. V té době poslouchá převážně techno a zlámaný beat jí okamžitě přirůstá k srdci. Po pár kontaktech s gramofony a deskami u kamarádů se zrodila téměř posedlost. Na přelomu roku 2001/2002 pořizuje vlastní techniku, denně trénuje a přestože nemá v plánu vystupovat před publikem, svou djskou premiéru si odbývá necelý rok na to v Zábřehu na Moravě díky dji Wentolineovi.

V tu dobu se také stěhuje do Brna a v malém klubu TeePee, kde získává pondělní rezidenturu, ji objevují lidi z tehdejší JungleUnit a berou ji pod svá křídla. Díky nim se objevuje na prvních dílech akce Bassinfection, která je dnes velmi populárním brněnským eventem. S nimi také dává dohromady malý soundystem a několik let pořádají vlastní akce na Moravě, v Čechách i na Slovensku. Mezitím probíhá nespočet hraní v Brně na pravidelných dnb pondělcích v Perpetuu, Yachtu, Flédě, také chvíli hrává v pořadu Bubny a Basy na rádiu Student. Po rozpadu JungleUnit se stává samostatnou jednotkou a díky stále většímu zápalu pro věc je zvána na akce po celém Česku, Slovensku, zahrála si také v Německu a Rakousku.

Představila se na akcích Beats4Beats, Bassinfection, Vendeta, Beats4Kids, Hradhouse, Hrachovka, Zámostí, Festival Dokořán, Rio de Riviéra, Greenfingers, Drumandbass.cz Night, Hoofbeats, Dnb.sk Presents, Download, Bass, Trident, Bassmission a na mnoha dalších. Od roku 2007 působila jako členka slovenské SpiralCrew a v roce 2011 se přemisťuje do bookingu OMC. V roce 2012 přichází na svět dcerka a s ní i djská pauza. V roce 2014 se vrací za pult a to rovnou ruku v ruce s dalšími 17-ti skvělými djkami – přidává se totiž k čistě dámskému seskupení Bassistaz.

Inklinuje k neuru, hardstepu a technoidním věcem, které ráda prolíná s tracky s atmosférickými samply. Nejsou jí cizí ani deepovější záležitosti, a pokud si to situace žádá, dokáže také vystřihnout jemnejší set okořeněný vokály, který přesto udržuje taneční tempo. I přes dnešní lákavé možnosti zůstává věrná převážně deskám a gramofonům. Momentálně v jejích setech uslyšíte pecky od producentů jako jsou Phace, Misanthrop, Dose, Audio, Rawtekk, Cooh, Prolix, Masheen, Break, Optiv&BTK, Gridlok, Nphonix, Quadrant, Nymfo, Icicle a mnoho dalších.

ODKAZY:

Drumandbass.cz – Na Grilu – ženský speciál (2008)
Interview pro Drumandbass.cz (2007)
SoundCloud
Facebook fanpage