Breakbeat, Chillout, Deep, DJky, Drum'n'bass, Liquid, Oldschool

BABE LN

HRAJE OD:

1993

STYLY:

DnB (liquid, oldschool, jungle, jump-up), Breakbeat, Chill-out, Ambient

BIO:

Jedna z prvních žen v čechách, které učarovaly gramofony. V současnosti v povědomí převážně jako dnb djka, jejíž sety jsou citlivou syntézou různých stylů. Začínala kolem roku 93 během studia na AVU, nejprve na školních parties a jako chilloutová DJka. Po okouzlení pomalejšími beaty a produkcí labelu Ninja Tunes, Mo Wax či Shadow records postupně přechází k breakbeatu a (s odbočkou k rovným beatům) k dnb. Rezidence v klubech Roxy, Punto Azul, Xt3, Palác Akropolis (většinou od jejich vzniku). Kromě vystoupení v klubech a na festivalech v čechách (např. Jelení Příkop, Open Air Field, Cosmic Trip, Freestyle Massive, Creamfields, Love planet, Urban Rapublic, Mighty sounds a další) opakovaně zahrála na Slovensku, v Rakousku a Německu, ale také v UK,  Portugalsku, Polsku, Francii (Festival Les Printemps de Bourges), Bosně a Hercegovině a JAR. Vystoupila po boku mnoha svých oblíbených producentů, djs, projektů a kapel – například Asian Dub Foundation, Transglobal Underground, Les Rhytmes Digitales, Carl Cox, Aphrodite, Nookie, LTJ Bukem a MC Conrad, Zinc, Ed Rush, High Contrast, D-Bridge, Fabio a dalšími.

Spolupráce s  vokalisty a MCs (např. Dr.Kary, Nu C, Vaant, Tereza Nekudová, Klára Nemravová, Lindee..) a muzikanty vyústila v projekty T-break (s Liquidem A) a Nasty No stars (DJ Ghonzales, MC Adrenalin).

Láska k širokému spektru hudby (nejen elektronické) ji v roce 2000 přivedla do Radia 1, kde s potěšením selektuje skladby pro posluchače každou středu a pátek. Mezi její další aktivity patří například ozvučení Biennale současného umění v GHMP U Zvonu,  zvuková koláž vytvářená živě k divadelnímu představení studentů DAMU v Paláci Akropolis, vystoupení v rámci výstavy nových medií (Vídeň) nebo cyberfeministické konference (Hamburg).

ODKAZY:

Interview pro Techno.cz – 20 let za gramofony (2013)
Narovinu Zlomenej Podcast 027 s Babe LN (2011)
Interview pro časopis Think
Interview pro Drumandbass.cz (2004)
Interview pro Shadowbox.cz (2002)
Facebook fanpage
Radio 1