News

Interview: Dom & Roland + Beneath stage info

Večer to vypukne! Nastal den D a my se těšíme jak nikdy dřív! Legendární Dom & Roland a progresivní nováčci Bredren pod jednou střechou s třinácti sestrama, to zní jako epic mejdan, ale nic by nebylo kompletní, kdybychom si hlavní hvězdu trochu nevyzpovídaly a nepřinesly kýžené info o novince – třetí stagei. Zhltněte teď rozhovor s Dominicem, který připravil bohužel nakonec nehrající Soldik a večer se vidíme v Crossu ;)

S: Ahoj Dominiku, jak se s “bráchou” Rolandem máte? Zahlédl jsem na FB, že pracujete na novém albu! Prozradíš více detailů?

D: Je to pro Metalheadz a bude brzy hotové. Právě ho testuju na dubplatu.

S: Koncem roku jsi na svém labelu Dom & Roland Productions vydal opravdu pěkné album, plné remixů od skvělých producentů. Který z nich a proč máš nejraději, kterého z nich si ceníš nejvíc?

D: Myslím, že Gridlokův remix Flux je můj nejoblíbenější. On prostě ten svůj zvuk dělá tak dobře. Zároveň mě hodně oslovil remix You Do Voodoo od Hive, ale ten nebyl v čase uzávěrky alba ještě hotový, tak vyjde později jako samostatný release.

S: Tvůj label letos slaví 10 let od založení. Každý si určitě pamatuje první desku Moodswings / Chaos Theory, na které jsi spolupracoval s Gridlokem a Hivem. Vydávat dnes vinyly je docela sázka do loterie. Jaký ty máš vztah k vinylům? Já si i po těch letech říkám, že to ke kultuře Drum & Bassu prostě patří.

D: Miluju vinyl a budu ho stále lisovat, i když pár posledních releasů bylo ztrátových. Musím ale přiznat, že pokud mi nějaký track nepřijde jako dostatečně sběratelská záležitost, pustím ho ven jen digitálně.

S: Když zhodnotíš dobu z před deseti let a dnes, jak moc se změnilo v oblasti produkce? Nepřipadá Ti, že se z tracků pomalu úplně vytrácí příběh a kromě osobitého rukopisu několika málo producentů, ostatní jakoby jen kopírují?

D: Mám dojem, že dnešní producenti jsou zaseklí ve snaze ostatní “přechcat” v technikách produkce a díky tomu spousta z nich zapomíná, že atmosféra a duše je to, co dělá muziku tak dobrou a zapamatovatelnou na prvním místě. Vibe první / produkce druhá. Bohužel někteří mladí posluchači si natolik zvykli na nedostatek atmosféry u těhle tracků a zajímá je jen jak hustě ti to mlátí hlavou, že by nepochopili tu prchlivou magii hudby v jednoduchém tracku ani kdyby jim dala pěstí do tváře.

S: Kdyby jsi se tenkrát nepustil do dělání Drum & Bassu, čím by jsi se vlastně živil? Respektive, na čem kromě hudby pracuješ?

D: Dělal bych věci manuálně. Možná bych byl tesař, architekt nebo designér.

S: Blízká budoucnost – na jaké desky se od Tebe a kde můžeme v letošním roce těšit a co plánuješ na pro label Dom & Roland Productions?

D: Mám pár věci k vydání. Nový singl od Mr. Frenkieho, který vyhrál můj remix contest na začátku roku a singl ode mě a Hive, kde bude jeho remix a track s názvem DMT o kterém jsme psali před dvěma lety.

S: Používáš ke své produkci pořád hardware Roland nebo jsi se přesedlal na software či jiné značky hw?

D: Dnes už hlavně software. Převážně Slate Digital a DMG audio – dělám jim oběma beta testera.

S: Obligátní otázka, těšíš se na svých dalších pár českých piv?

D: Fa sure!

Moc děkujeme za Tvůj čas, vím že jsi zaneprázdněn a těšíme se na viděnou v Crossu!Pro tenhle večer jsme společně s Crossem vymysleli novinku – třetí indoor stage! Jak již její název “beneath” napovídá, bude se vyskytovat v nejspodnější části Crossu. Pamětníci vzpomenou na časy, kdy se z téhle místnosti daly lidem pařícím na tehdejší hlavní stagei chytat nohy za kotníky a podle se bavit jejich vyděšeností, mladší pak pravděpodobně pamatují dlouhé schody dolů s dveřmi, za kterými bývaly tanky s pivem. Nyní je místnost už nějakou dobu otevřená a propojená s dvoupatrovým sezením u dolního baru. Přesně tam cross postaví menší třetí stage, kde si od našich holek můžete poslechnout breakbeat, house, garage nebo techno a dát tak svým uším trochu pokoj od zlámanin na ostatních stageích. Lineup všech třech stageí bude vyvěšen v několika kopiích po celém Crossu, takže ani na místě nepřijdete o přehled kam se dojít nejlépe zabavit.

Těšímě se večer na viděnou! ;)

FB event >>> přihlaš se!

Imperialistic Night w/ Dom & Roland + Bredren