News

Dom & Roland aneb “a přijedou oba”?

Květnová Imperialistic Night se nezadržitelně blíží a s ní i pořádná porce oldschoolu! Měsíc lásky k hudbě a úcty k jejím kořenům načneme právě nocí oslav 15.5. a dokoná to event Wormhole, kde nebude nikdo jiný, než samotný Vegas z legendárních Bad Company. Vedle nich však historii drumandbassu výrazně a nesmazatelně psal i headliner main stage našeho večera – Dom & Roland, jehož identitu vám teď trochu poodhalíme:

Dom & Roland je občas mezi neodborníky díky jeho neobvyklému pseudonymu mylně prezentován jako dvě persóny. Bylo tomu tak i v minulosti, ale dnes už díky internetům víme, že je to spojení jeho jména Dominic a jeho první mašinky Roland S760.

Dom & Roland by Chelone Wolf

S hudbou začal ve svých 19 letech, tedy někdy kolem roku 1995, kdy jej k tomu přivedl legendární producent, dj a majitel labelu No U-Turn, Nico. Dom patřil mezi pioneery techstepu a jeho inženýrství. Po velmi surových prvotinách na Nicově dalším labelu Saigon, Doma objevuje Rob Playford a nová hvězda labelu Moving Shadow je na světě. Po debutovém albu Industry v roce 1998, kterým si získal nekonečný respekt, začíná Dom opět posouvat laťku o něco výše a na svět přichází pecky Quadrant Six, Cant Punish Me, Soundwall VIP a Imagination. Domova diskografie narostla za více než 20 let do obřích rozměrů a kromě desítek singlů, 6 alb, legendárního mixu Killa Bites (CD1 + CD2), spousty remixů a spoluprací snad se všemi velkými jmény, je jeho skrytá ruka podepsána i v několika dalších skladbách, se kterými sice pomáhal, ale nikdy mu oficiálně nebyl přičten kredit.

Dom & Roland by Chelone Wolf

Dom po ukončení chodu labelu Moving Shadow založil před deseti lety svůj vlastní label Dom & Roland Production a úspěšně v jeho provozu pokračuje dodnes. Nezapomenutelnou pecku Moodswings, nebo album No Strings Attached snad netřeba představovat. Za vyvrcholení úspěchu nejen jeho tvorby, ale i labelu, by se dalo považovat Dom & Roland Productions – Remix Album, na jehož remixech se podílely jen ty největší kapacity – Break, jeho dlouholetý parťák Gridlok, stájový kolega z dob Moving Shadow Technical Itch, kapacita na programování amen breaků B Key, nebo Skynet, Audio atd.

Dom & Roland Remix Album

Mohlo by se zdát, že se Dom už nějakou dobu mírní a že se jeho diskografie neplní tak rychle, jako tomu bývalo dříve. Na jednu stranu je to zapříčiněno prací pro různé firmy, ve kterých pracuje jako tester při vývoji programů (Logic atd..) a podruhé, že velice dobře sleduje scénu a drží si svůj standart a originalitu, která už několik let většině producentů chybí.

Jedna z nejvýraznějších postav světového Drum & Bassu, producent se zářezy na labelech Moving Shadow, Prototype, Timeless, Audio Blueprint, Renegade Hardware, Violence, Shogun Audio, Project51, 1210, Commercial Suicide a dalších se svým stále stejným a charakteristickým rukopisem, se znovu v Česku objeví po dlouhých 3 letech a nebude to nikde jinde, než opět v pražském Crossu!

Brzy vám přineseme detaily i o headlinerech druhé deepové stage – Bredren, povíme si něco víc i o třetí stage, o supportu a prozradíme proč je to pro nás tak slavnostní, tak zůstaňte na příjmu :)

FB event >>> přihlaš se!

Imperialistic Night w/ Dom & Roland + Bredren